Informační a turistický portál města

Rozhledna na Velkém Lopeníku

Jen necelých 20 minut autem z Uherského Brodu potřebujete k tomu, abyste se dostali na místo, které stojí za to navštívit. 

Na rozhlednu Velký Lopeník vede několik turistických tras. My jsme zaparkovali u restaurace Arnika a vydali jsme se mezi neobydlenými chatkami po jedné z nich – po zelené. Trasy jsou vcelku dobře značeny, jen jednou jsme se trošku ztratili, protože jsou propleteny a ohrazeny ohradníky pro krávy. Není tedy žádný důvod k panice a ohradník si klidně otevřete (jen ho tedy nezapomeňte opět zavřít) nebo jej jednoduše přeskočte.

Když jsme se na tento výlet připravovali, vyhledali jsme si, že se jedná o „lehkou procházku“, a proto jsme se tak i (ne)připravili... Vycházkové tenisky do města však naprosto neodpovídaly danému terénu. :-D Jdete při ní totiž po lesní cestě, většinou pak do kopce, místy i hodně strmě. Proto doporučuji opravdu pohodlnou a pevnou obuv, která vás nezradí v žádné situaci. Nicméně i tak je terén vcelku příjemný a zároveň je to i dobrá procházka se čtyřnohým přítelem – většinou totiž jdete lesem, jen jeden úsek je do kopce a bez jediné větvičky. Rozhodně však nepodceňte pitný režim a vezměte si s sebou dostatečně velkou svačinku. Cestou jsme potkali několik cyklistů, kteří opravdu mají můj obdiv… Vyšlápnout si ty kopečky, to jde snad jen na elektrokole.

Určitě stojí za to dívat se kolem sebe, nás třeba po cestě doprovázel nádherný motýl a hezky se před námi celou dobu parádil. Přímo na rozhledně je otevřený bufet, kde bylo všechno „za dvacku“, no neber to. Je tam i otevřené ohniště a lavičky k posezení. Výhled na Bílé Karpaty je opravdu famózní a za dobrého počasí můžete klidně vidět i Malou Fatru nebo Malé Karpaty. My jsme měli trošku pod mrakem, ale i tak to stálo za to. Naše zpáteční cesta vedla do rekreačního areálu Mikulčin Vrch do Chaty Jana, která je kousek od místa, kde jsme parkovali. Obsluha byla moc příjemná a jídlo zkrátka dokonalé. Neodolali jsme a nechali jsme se „zlákat“ ovocnými knedlíky a haluškami. Návštěvu tedy můžeme jen a pouze doporučit!

Autor: @tomcaruzo