Informační a turistický portál města

Procházka Uherským Brodem

Uherský Brod a jeho okolí svým návštěvníkům nabízí mnoho překvapení, jedná se tedy o ideální místo pro strávení pohodového víkendu s rodinou nebo přáteli.

Město má opravdu dokonalou strategickou pozici – všechna kouzelná místa můžete objevovat už jen půl hodiny odtud. Pokud byste hledali kvalitní ubytování, doporučuji využít přímo web města www.cojevbrode.cz, kde si přehledně vyberete ubytování, která jsou přímo v Uherském Brodě. Což je super. My tentokrát strávili v Brodě sobotní dopoledne, a proto jsme ubytování nevyužili.

Zaparkovali jsme u jedné z nejkrásnějších budov nádraží v České republice. Budova na vás dýchá svou historií, i přesto je však citlivě opravena a je vidět, že se o ni město stará. To, s jakou lehkostí se můžete toulat městem, je neuvěřitelně osvobozující. Naše první kroky do centra vedly přes tzv. Velké schody, na kterých najdete jména osobností, která jsou spjatá s Uherským Brodem, minuli jsme planetární stezku (která vede celým městem až ke hvězdárně), Gymnázium J. A. Komenského a kostel Neposkvrněného početí Panny Marie. Jedno místo, které můžu rozhodně doporučit, a které si zajisté užijete, je Muzeum J. A. Komenského. V areálu ředitelství muzea je Japonská zahrada.

V Uherském Brodě se však nebudete nudit ani za nepříznivého počasí. Právě v těchto chvílích doporučuji návštěvu muzea i planetária, kde se předem informujte o otevírací době. V sobotu jsme se tak do planetária, bohužel, nedostali, ale naše chyba měli jsme si řádně nastudovat otevírací dobu a ne jen to, na co se můžeme v planetáriu těšit. Pouze v určité dny má otevřeno také hvězdárna, konkrétně pak ve středu a pátek. Určitě se zajděte podívat na kostel Nanebevzetí Panny Marie, stejně jako na Dominikánský klášter, který tvoří s kostelem jednu budovu. 

A jelikož jsme lidi, kteří musí jíst, tak jsme si naši procházku „narušili“ návštěvou restaurace U Černého Janka, kterou byste nalezli jen kousek od náměstí. Vaří tam opravdu výborně, jděte se přesvědčit sami! Mimo samotné jídlo musím ocenit také strašně milou obsluhu, ta se už, bohužel, vidí jen málokde.

Naší další zastávkou byl chrám Mistra Jana Husa, který je jednou z nejstarších památek Uherského Brodu.

Když to všechno sečteme, nachodili jsme po městě asi kolem třech kilometrů, na hezké strávení jednoho sobotního horkého dne to však stačilo a už se nemůžeme dočkat další výpravy!

Autor: @tomcaruzo