Informační a turistický portál města

Veverčák bez domova

  1. mistoTyršovy sady
  2. vzdalenostdélka trasy: 0,8 km
  3. obtiznostobtížnost: lehká

Tato speciální trasa se vymyká ze stylu Skrytých příběhů tím, že se pohybuje jen v rámci jednoho parku - v Tyršových sadech.
Veverčák hledá v parku vlastní bydlení. Nikdo ti neřekne o zdejších stromech tolik jako on.

Víš, že mladé veverky jsou hned poté, co odrostou, svou matkou nemilosrdně vyhnány z domu? Není jednoduché si najít nové bydlení, když veverka žije uprostřed města v parku. Protože nesmí lézt dalším veverkám do rajónu, musí si zajistit zásoby na zimu a najít si místo, kde bude v klidu. Má to být strom? Vysoký jako jasan nebo bohatý na šťavnaté plody jako jeřáb nebo líska, která má chutné oříšky? Když pomůžeš veverčákovi vybrat jeho nový domov, dozvíš se o stromech víc než kdy předtím a navíc zjistíš, kolik hloupostí a omylů se říká o veverkách.

Stáhněte si zdarma aplikaci  Skryté příběhy do chytrého telefonu s OS Android nebo iOS a vydejte se ven za dobrodružstvím. Prvním krokem, který musíte udělat, je zaregistrovat se do hry, čímž si vytvoříte účet pro svůj tým (rodinu, partu). Pak už stačí vybrat si místo, kam vyrazíte. Trasy jsou v aplikaci seřazeny tak, abyste na prvních místech viděli vždy ty nejbližší. Kompletní herní instrukce i s mapou dané trasy si můžete stáhnout doma na wifi do mobilu, a tak následně už nepotřebujete datové připojení.