Informační a turistický portál města

Ozvěny zlínského festivalu v kině Máj

 
20.6.2024 od 17:00, 23.6.2024 od 16:00, 29.6.2024 od 16:30
Kino Máj
kino / film
LVICE

Nizozemsko. 2023. Rodinný. Sportovní. Od 12 let. 88 min. Titulky.

Čtrnáctiletá Rosi žije pro fotbal, pro své přátele, rodinu, zkrátka pro vše, co je jí drahé na sluncem provoněném Surinamu. Spoustu z toho však ztrácí ve chvíli, kdy se s rodiči a bratrem přestěhuje do Nizozemska. Naštěstí se nemusí dlouho v novém prostředí protloukat sama, protože potkává dobrosrdečnou Jitte, která ji přivede do fotbalového týmu. Jako nováček nemá však na růžích ustláno a musí o své místo v základní sestavě bojovat. Má však výjimečný talent, a to se některým spoluhráčkám moc nelíbí. Její upřednostňování se začíná zajídat i Jitte, kterou trenérka kvůli Rosi usazuje na střídačku. V této napjaté chvíli navíc dochází v rodině ke smutné události, která dívku přinutí přemýšlet o tom, jaký smysl pro ni fotbal vlastně má. Je stále jejím největším snem dostat se do národního týmu? Příběh z atraktivního prostředí dívčího fotbalu se brzy po svém uvedení stal favoritem festivalových přehlídek. 
vstupné: 120 Kč

EMMIN SEN

Argentina. 2023. Drama. Od 12 let. 87 min. Titulky.

Příběh šesnáctileté Emmy a jejího otce Marka nás zavádí do prostředí delty Del Tigre u Buenos Aires. Každé ráno tito dva usedají do lodě, aby se Emma dopravila do školy a Marco rozvezl sousedům propanbutanové láhve. Jejich život bez matky a manželky je těžký, ale jejich vzájemný vztah je pevný a láskyplný. A křehký. Velkou zkouškou si musí projít ve chvíli, kdy Emma dostane přiléžitost odjet na stipendium do Londýna. Její touha cestovat i jinak, než na otcově lodi po místní řece však naráží na otcovu nevoli. Snímek přináší zcela jiný pohled na současný  mládežnický argentinský film. Ruch a rychlé tempo života v Buenos Aires střídá poklidná plavba po řece  a politicky tematizované příběhy jsou nahrazeny každodenními životy místních obyvatel. Nádhernou přírodu zachycuje skvělá kamera a my se  tak můžeme nechat oslnit krásou řeky, která je dalším hrdinou filmu. 
vstupné: 120 Kč

VÝLET

Bosna a Hercegovina. Drama. Od 15 let. 94 min. Titulky.

Snímek sleduje osudy sarajevské teenagerky, která si ve snaze získat uznání okolí vymyslí, že první sex měla na základce při hře "vadí-nevadí". Vlastní lež ještě přiživí tím, když si přimyslí těhotenství. Jenže spirála lží se roztáčí rychle a ona se dostává do řečí spolužáků, rodičů a nakonec úplně všech.
vstupné: 120 Kč

NINA A JINÉ ANIMÁČKY

2024. Dětský. Animovaný. Přístupný. 50 min. 

Leopard beze skvrn Tři stromy, Když se v noci bojím, Kdo to udělal?, Gramofon, Musíme si pomáhat, Ježek, Kamarádka, Pan Dřímota, Nosorožci, Bobo
vstupné: 90 Kč

BORIS A JINÉ ANIMÁČKY

2024. Dětský. Animovaný. Přístupný. 48 min.

Toto pásmo obsahuje následující filmy: O lýkožroutce, Nafoukané ryby, Borisova pekárna, Zimní úkryt, Narozeniny, Čtyřlístek-Kamarádi z Třeskoprsk, Větráček, Noční výlet, Průlet
vstupné: 90 Kč