Informační a turistický portál města

Jazz Q Martina Kratochvíla

 
25.9.2024 od 19:00
Dům kultury
hudba / koncert
150 Kč

Jazz Q je jazz rocková a art rocková skupina spojená především jménem svého hlavního spoluzakladatele klávesisty a skladatele Martina Kratochvíla. Počátky kapely sahají do 60tých let minulého století a zajímavý je seznam jednotlivých členů tohoto uskupení, kteří zde hráli: asi nejzajímavější sestava byla v 70tých letech – Martin Kratochvíl (elektronické klávesové nástroje), Vladimír Padrůněk (baskytara), Luboš Andršt (kytara), později František Francl a Zdeněk Fišer, Michal Vrbovec (bicí), dále to pak třeba byli: Jana Kratochvílová, Michael Kocáb, Jiří Stivín, Petr Kalandra, Ondřej Hejma nebo Oskar Petr. 
Kapela nyní neuvnávně koncertuje, kdy se s Martinem na pódiu zjevuje Zdeněk Fišer (kytara), Přemysl Faukner (baskytara) a za bicí usedá z nejmladší generace Filip Jeníček. 

Skupina Jazz Q Martina Kratochvíla patřila od svého založení ke kultovním kapelám na české i evropské hudební scéně. Po celou dobu své existence nahrála 23 LP a CD. Koncertovala po celém světě, vyhrála mnoho festivalů a vydala desítky dnes již kultovních alb, z nichž některé (Elegie z r. 1977) získaly uznání anglické publicistiky za osmou nejvlivnější desku minulého století.