Informační a turistický portál města

Django

 
Kino Máj
kino / film
120 Kč

Režie: Olga Malířová Špátová Hrají: Petr Janda, Alice Jandová, Marta Jandová, Eliška Strakošová, Anežka Jandová, Rozálie Jandová, Matouš Janda, Petr Janda ml.

Petr Janda, frontman skupiny Olympic, zpěvák, skladatel a kytarista, jedna z největších legend v historii české populární hudby, oslavil v květnu 2022 své 80. narozeniny a koncem téhož roku 60. výročí vzniku skupiny Olympic. V rámci dvojitého jubilea vznikl celovečerní dokumentární film o tomto vyjímečném hudebníkovi a otci čtyř dcer. 

Režisérka Olga Malířová Špátová vytvořila strhující příběh o lásce k hudbě, posedlosti a vášni, o komponovaní a hraní. O krásách a strastech tvorby a o životě muzikanta. O bolesti ze ztráty milovaných a blízkých přátel. O chybách a slabostech normalizační éry, která bigbítové hudbě a kultuře házela klacky pod nohy. 

A proč právě Django? To je přezdívka, kterou odstal Petr Janda, když v roce 1968 absolvoval turné po Francii. Franocuzi používali jeho jméno a říkali mu Žambon, což je šunka, Žanda nebo Žamon. Až bubeník Jan Antonín Pacák mu začal říkat Django, podle slavného francouzského džezového kytaristy Jeana "Django" Reinhardta, který je Petrovým velkým vzorem.