Informační a turistický portál města

Den Země 2018

 
20. - 21.4.2018
Masarykovo nám., Vazová ulice
ostatní

V rámci páteční akce 20.04.2018 se na náměstí představí stabilní místní partneři: společnost Rumpold UHB s dlouholetými zkušenostmi v oblasti třídění a nakládaní s odpady, včetně zpracování kompostu pomocí kalifornských žížal. Letošní specialitou je zapojení téměř všech spolků, které mají k přírodě a životnímu prostředí velmi blízko. Prezentovat svou činnost a pozitivní dopad na prostředí bude Český svaz včelařů, Český zahrádkářský svaz, Český svaz chovatelů Uherský Brod, Myslivecký spolek Uherský Brod. Program doplní Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Větrník, Hvězdárna a planetárium Uherský Brod, Střední odborné učiliště Uherský Brod, Zemaspol, Oblastní charita Uherský Brod, Zdravá výživa Naďa Zatloukalová. Včelaři ukážou včelařské pomůcky a nářadí, úl s fotorámky. Zahrádkáři například poradí, které ovocné stromy jak stříhat. Myslivci seznámí veřejnost se zásadami správného chování v přírodě/lese, ochranou mláďat, poznáváním stop, ale bude přítomen i lovecký pes a sokolník. Chovatelé se pochválí více než 2 desítkami zvířat. Akci podpoří i zástupce kolektivního orgánu odpovědného za zpětný odběr elektroodpadů Asekol. Proběhne 2. ročník burzy pokojových rostlin – výměny či darování pokojových rostlin. Během pátečního programu lze přinést své přebytky pokojovek a odnést si na výměnu nějakou jinou pokojovou rostlinu. Rostliny lze přinést do stánku Středního odborného učiliště, kde jej studenti v případě potřeby přesadí. Každou celou hodinu v průběhu pátečního programu bude také možnost zhlédnout ukázku digitálního planetária, které je umístěno v Domě kultury. Odpoledne bude zajištěn i doprovodný program, o který se postarají děti z různých kroužků DDM, který letošní páteční Den Země s městem Uherský Brod spolupořádá.

Další kolektivní orgány Ekobat, Ekokom a Ekolamp podpoří páteční akci na dálku a jejich prezentaci bude možné zhlédnout v rámci oslav Dne Země během sobotního programu 21.04 na ulici Vazová v areálu firmy RPG Recycling. Návštěvníky čeká i bohatý doprovodný program nejen pro rodiny s dětmi.

V sobotu 21.04. bude jezdit vláček zdarma pro veřejnost v každou celou hodinu počínaje 11. hodinou od prostranství nad muzeem, kde bude probíhat Gastro Fest směrem na ulici Vazovou k areálu RPG Recycling na program Dne Země. Z ulice Vazová bude odjíždět vláček vždy v půl počínaje 11:30 hod. zpět nad muzeum.